Náš příběh

     Vítáme vás na stánkách našeho penzionu, který jsme vytvořili jak jinak, než díky našim krásným dětem.

     Jsme rodina se třemi, zatím malými, dětmi. A tak cesta k realizaci penzionu možná začala už početím a následně narozením našeho prvního syna. Po Míšovi se nám narodil prostřední Rafael a nakonec naše princezna Kayla. S dětmi jsme žili v Praze i když počaty byly na cestách po světě za surfingem, který byl tehdy smyslem našeho života. A určitě i díky našemu vnitřnímu nastavení, nám naše krásná Praha nestačila poskytnout dostatek svobodného pohybu na čerstvém vzduchu.

     K provozování penzionu nebo jak říkáme "naší chalupy", nás tedy přivedla potřeba poskytnout našim dětem množství podnětů v krásné přírodě. Aby si mohly řídit svůj program a činnosti samy a mohly tak svobodně vyrůstat v samostatné a sebe-vědomé bytosti. Cesta z Prahy nás přivedla až sem do Jizerských hor. Na počátku jsme chtěli "jen" zakoupit chalupu. Jenže ta, co jsme našli, byla poněkud větších rozměrů. A nám ji bylo líto zmenšovat, protože v budoucnu už by nikdy znovu zvětšit nešla.      

     Zdejší příroda se svými smrkovými lesy, kameny porostlými mechem, čistou řekou, okouzlující ohromnou přehradou, roubenými chaloupkami a srdečnými lidmi nás naprosto "dostala". Poslední den našeho pobytu jsme našli místo bez sousedů, na konci cesty, chalupu stojící na velkém pozemku, který z jedné strany lemuje řeka Kamenice, z druhé hustý porost stoletých smrků. A najednou bylo vše jasné. Musíme sem. Tady budou naše děti mít skutečně krásné dětství plné zážitků. Prostě pohádka.

     A ještě jsme byli postaveni před otázku, zda budeme poskytovat pobyt na tomto překrásném místě i někomu jinému a jakou formou. A tak cca za rok od naší první návštěvy v Josefově Dole v Jizerských horách otevíráme "naši chalupu" i vám.

Kéž se u nás cítíte jako my - jedním slovem úchvatně. Budeme proto dělat vše, co je v našich silách.

     Předcházející řádky "hovoří" o našich počátečních motivacích. Za necelý rok jsme se posunuli díky našim dětem - jak jinak :-) . Naučily se plavat a lyžovat. Potřebují další výzvy - pro lezení ve výškách, ježdění na kolech a jiných kolečkách. A tak budeme budovat další venkovní atrakce ze dřeva a provazů. Co dalšího? Už např. víme, že v nekuřácké chalupě je třeba nekuřácký personál. 

     Děti budou v režimu domácího vzdělávání tady v Jizerkách.                                                                                                                                                                                                          A protože velikost chalupy, její vybavenost a okolí nás přímo ponoukají udělat tady školu, od září 2019 začne naše Škola jak má být :-)                                                   (více informací v záložce na hlavní straně).

Těšíme se na vás - moc. .