Náš příběh


 Vítáme vás na stánkách našeho rodinného penzionu, který jsme vytvořili díky a pro naše tři krásné děti :-).

     

Nabízíme :

 • úchvatnou přírodu
 • mnoho venkovních i vnitřních aktivit pro děti
 • služby na úrovni 
 • bydlení v prostorných stylových pokojích 
 • zdravé jídlo
A to vše na místě zasazeném do úchvatné přírody. Přímo pod chatou teče čistá, horská řeka. Voda v ní proudící má sílu léčit a očišťovat. 

Penzion je umístěn na konci civilizace na velkém pozemku, jež nemá bezprostřední sousedy. Což z něj činí oázu klidu a míru. Je jako stvořený pro aktivity, které potřebují soukromí.

 • seberozvojové semináře, kurzy a školení
 • duchovní semináře
 • svatby
 • oslavy
 • meetingy
 • teambuilding
 • workshopy

A jak jsme se dostali k tomu, že jsme koupili, přestavěli a provozujeme rodinný lehce alternativní  :-) penzion?

     Cesta k realizaci penzionu  začala už početím a narozením našeho prvního syna Michaela. I když jsme to tehdy ještě netušili :-). Cestovali jsme po světě. Létali jsme přes oceány. Měnili místa podle toho, kde byly aktuálně vlny sjízdné na surfu. Surfing, cestování a zdravý životní styl byl  smyslem našich životů.                                                                                                                                                                                                                                                                         Po Míšovi se nám narodil prostřední Rafael a nakonec naše princezna Kayla. S dětmi jsme se usadili v Praze. Naše krásná Praha nám však brzy nestačila poskytnout dostatek svobodného pohybu na čerstvém vzduchu.

     K provozování penzionu nebo jak říkáme "naší chaty", nás přivedla potřeba poskytnout našim dětem množství podnětů v přírodě. Aby si mohly bez omezení hrát celé dny venku a nikdo a nic jim nebránil bádat, zkoumat, tvořit, hrát si v bahně a šplhat nejen po stromech. :-). Jenže ta, co jsme našli, byla poněkud větších rozměrů :-). A nám bylo líto ji zmenšovat, protože v budoucnu už by nikdy znovu zvětšit nešla. Nachází se v chráněné krajinné oblasti.     

     Zdejší příroda se svými smrkovými lesy, kameny porostlými mechem, čistou řekou, okouzlující ohromnou přehradou, roubenými chaloupkami a srdečnými lidmi nás naprosto okouzlila. Poslední den našeho pobytu jsme našli místo bez sousedů, na konci cesty, chalupu stojící na velkém pozemku, který z jedné strany lemuje řeka Kamenice, z druhé hustý porost stoletých smrků. A najednou bylo vše jasné. Musíme sem. Tady budou naše děti mít skutečně krásné dětství plné zážitků. Prostě pohádka.

     A protože ta naše chata byla pro jednu rodinu docela velká, začala se nám v hlavě rodit myšlenka na penzion. Zbývalo vyřešit otázku jak? Zda vařit pro hosty či nevařit?  Vycházeli jsme z toho, co bychom na dovolené chtěli my. Klid, pohodu, perfektní servis s kvalitním jídlem. Odpočinek bez práce pro rodiče a dost vyžití venku i uvnitř pro děti. Okolí chalupy poskytuje dost místa na sport i pro dospělé.

    Pokoje jsou prostorné, aby si děti mohly hrát na zemi, aktivní rodiče si po ránu zacvičit :-). Manželské postele mají matrace vcelku a v oknech jsou sítě. Tyto drobné "vychytávky" se nám moc osvědčily.  Herna není dětský "koutek", ale prostor, kde se děti mohou protáhnout a houpačky k tomu patří. Protože máme děti tři, máme i houpačky tři.

     Okolí chalupy je kultivováno s citem, s ohledem na terén a přirozený růst stromů a rostlin. Nečekejte žádné uměle vytvořené skalky, přetváření terénu a uhlazenost na úkor přírody.

    Naše motivace a zároveň naše "filosofie" je dělat vše tak, jak bychom chtěli, aby to dělali nám.

    Kéž se u nás cítíte jako my - jedním slovem úchvatně. Budeme proto dělat vše, co je v našich silách.

    Předcházející řádky "hovoří" o našich počátečních motivacích. Za necelý rok jsme se posunuli díky našim dětem - jak jinak :-) . Naučily se plavat a lyžovat. Potřebují další výzvy - pro lezení ve výškách, ježdění na kolech a jiných kolečkách. A tak jsme vybudovali U rampu a domeček ve stromech :-)

    Co dalšího? Už např. víme, že v nekuřácké chalupě je třeba nekuřácký personál. 

    Těšíme se na vás - moc.


A jak náš příběh pokračuje?


Naše chalupa nás lecčemu naučila.                                                                                                                                                                                                                                                       Hezké vztahy s našimi hosty nám pomáhají zlepšovat naše služby.                                                                                                                                                                                            I díky jejich podnětům a ohlasům lektorů, kteří u nás pořádali seberozvojové kurzy otevíráme Chatu Anděl.


 .